A1 2nd Gen A1 2nd Gen A1 2nd Gen A1 2nd Gen

A1 2nd Gen

Beosound

Prineste krásu kamkoľvek
Prenosný vode odolný reproduktor, vytvorený pre život na cestách. 

popis produktu

Beosound A1 2nd Gen je druhá generácia populárneho bluetooth reproduktora. Navrhnutý pre život na cestách sa pohodlne vojde do vašej ruky a obsahuje viac funkcií, ako by ste od neho očakávali.

BANG & OLUFSEN predstavuje nástupcu najdobrodružnejšieho člena rodiny z famílie bluetooth reproduktorov: Beosound A1 2nd Gen. Navrhnutý pre život na cestách kombinuje krásný dánsky design od oceňovanej dizajnérky Cecilie Manz, charakteristický zvuk od Bang & Olufsen, možnosť telefonovania s hlasitými hovormi a až 18-hodinovú životnosť batérie, ktorá bude ponúkať hudbu ešte dlho potom, čo väčšina konkurentov utíchne.

„Ľudia dnes hľadajú eleganciu, jednoduchosť a flexibilitu v spôsobe žitia s hudbou. Chcú, aby ich reproduktor mal nielen bohatý a krásny zvuk nielen u nich doma, ale aj bezproblémovú prenosnosť pre život na cestách,“ hovorí Henrik Taudorf Lorensen, viceprezident spoločnosti B&O. „S Beosound A1 2nd Gen sme posunuli hranice v kategórii ultraprenosných reproduktorov a umožnili sme ľuďom zažiť naozajstný zvuk a krásny dizajn, kdekoľvek chcú.“

Navrhnutý pre každodenné dobrodružstvo

Beosound A1 2nd Gen prichádza s krásne tvarovaným hliníkovým krytom, ktorý mu dodává ľahký a elegantný vzhľad a tvorí silné ochranné púzdro pre technológie, ktoré sa nachádzajú vo vnútri. Kryt je vytvorený na báze dvojito tvarovaného polyméru vo forme úplne hladkého a súvislého povrchu.

Súčasťou designu je, že na povrchu nie sú žiadne vyčnievajúce tlačidlá alebo nohy na zachytenie, povrch A1 2nd Gen je úplne hladký, no dostatočne robustný, aby odolal nárazom a poškriabaniu pri každodennom používaní. Dodáva sa s jemným koženým ramienkom, aby ste ho mohli nosiť všade so sebou, pripojiť ho k batohu na cestách alebo ho zavesiť kdekoľvek u vás doma.

 „Chceli sme vytvoriť prenosný reproduktor, ktorý by ľudia nenechávali doma. Veľkosť a tvar vás priamo vyzývajú k tomu, aby ste ho vzali so sebou, ako by to bola tá najprirodzenejšia vec. Kombinácia prvotriednych materiálov, chladný hliník, mäkký polymér a teplý dotyk kože vo vás takmer vyvolajú túžbu držať ho vo vašich rukách. „Páči sa mi, že je zaoblený: kruhový tvar veľmi jasne naznačuje zdieľanie zvuku, keď leží na stole”, hovorí dizajnérka Cecilie Manz.

Charakteristický zvuk od Bang & Olufsen Beosound A1 2nd Gen je postavený na základoch deväťdesiatročnej zvukovej expertízy a nastavuje nové štandardy pre prenosné bluetooth reproduktory vo vlastnostiach rozptylu zvuku, hlasitosti a basových tónin.  

● s použitím jedinečného špecializovaného algoritmu DSP spoločne s pokročilou hornou priepusťou, dokáže A1 2nd Gen vytvoriť priestorový 360 stupňový zvuk. Tým poskytuje poslucháčovi krásny zvukový zážitok, nech sa nachádza kdekoľvek.  

● napriek svojim kompaktným rozmerom (meria iba 133 mm x 48 mm a s váhou iba 600 g), vás plne aktívny, obojsmerný design s použitím hliníkového stredného basového reproduktora, hodvábneho krytu ¾” výškového reproduktora a pokročilého DSP filtrovania reproduktora uchváti ostrým, hlasným a jasným zvukom.
 
● vďaka hliníkovému basovému reproduktoru Cone Mid-Woofer s použitím výkonného neodymového magnetického systému a zosilňovačov s vysokým výkonom, Beosound A1 2nd Gen poskytuje kompletnú škálu hlbokých basov (až 55 Hz!) a dostatok vytrvalosti k tomu, aby ste nechali hudbu hrať celé hodiny bez jedinej prestávky.   

18-hodinová prenosná hracia doba
Beosound A1 2nd Gen prichádza s dobíjacou 3000 mAh Li-Ion batériou, ktorá poskytuje až 18 hodín hracieho času behom každodenného používania. Tento špičkový štandard je poskytovaný vďaka dômyselnému ovládaniu zosiľňovača. Prispôsobujúce sa riadenie napájenia umožňuje doplniť presné množstvo energie, ktorú zosiľňovače potrebujú – a iba keď ju potrebujú. To znamená, že sa napájanie dynamicky mení a tým sa zvyšuje životnosť batérie.

Telefonovanie pre biznis aj zábavu
Beosound A12nd Gen má zabudovanú možnosť využiť ho pre vaše hlasité telefonické hovory. Prekvapivý design (v patentovom procese) na spodnom okraji reproduktora umožňuje mikrofónu poskytovať dokonalý prevod reči. To umožňuje počúvajúcej osobe rozpoznať hlasy bez ohľadu na to, v akej vzdialenosti od mikrofónu ľudia hovoria.

Možnosť hlasového ovládania
S hlasovým asistentom Amazon Alexa, je možné ovládať reproduktor aj pomocou hlasu.
K používaniu hlasového asistenta je potrebné mať nainštalovanú aplikáciu Amazon Alexa.

O dizajnérke
Cecilie Manz (1972) je dánska priemyselná návrhárka, ktorá je považovaná za jednu z dôležitých návrhárok svojej generácie. V septembri 2014 získala za svoj prínos dizajnu cenu kultúry dánskeho korunného páru. Jej práca zahŕňa nábytok, šperky, lampy, sochy a jej stôl Mikado bol zaradený do dizajnovej kolekcie MOMA. Cecilie Manz navrhla aj Beoplay A2 (2014) a Beolit 15 (2015) pre B&O PLAY.
 

Technické parametre

Výkon: 140W Peak, 2x30W

Rozmery 4.8 x 13.3 cm 
 
Váha: 0.6 kg 
 
Dizajnérka: Cecilie Manz 
 
Frekvenčný rozsah: 55 - 20.000 Hz 
 
Pripojiteľnosť: 
1 x USB-C pre nabíjanie (až do 3A)  

Vode odolnosť: certifikát IP67
 
Párovanie: Bezdrátové stereo párovanie pri spojení dvoch A1 2nd Gen

Bluetooth: Bluetooth 5.1, AAC, aptX Adaptive 
 
Zosiľnovače: 2 x 30W Class D pre basy i výšky 
2 x 140W výkon 
 
Batéria: Až 18 hodín hrania v strednej hlasitosti. 
Vstavaná, dobíjateľná, 3000mAh, Li-Ion. 
 
Mikrofón: Elektretového typu, všesmerový.
 

Beoplay App: Kompatibilné s B&OApp, ktorá rozšíri zážitok z používania vášho Beoplay A1. 

Výbava: Rýchly uživateľský sprievodca, USB-C na USB-A kábel.

Ovládanie na zariadení: 
Hlasitosť, zvýšiť, znížiť.
Pripojenie.
On/ Off.
Bluetooth.